Karty opowieści

Storytelling i podroż bohatera

To unikalne i nowatorskie narzędzie storytellingowe służące do konstruowania opowieści i refleksji nad ścieżką rozwoju osobistego czy zawodowego. Stworzyliśmy jest wspólnie z Markiem Staniszewskim, (Heuristica). Teoria monomitu Josepha Cambella (zainspirowana psychologią Carla Gustawa Junga) stanowiła wyjściową bazę do ich opracowania.

Powstały w oparciu o przegląd sprawdzonych struktur i modeli narracyjnych – powtarzających się w najbardziej angażujących i wciągających historiach.

.

O kartach

Komplet zawiera 18 karty z etapami podróży bohatera, kartę „mocne pytania”, instrukcję z konkretnymi przykładami modułów pracy z kartami oraz filcowe etui. Format kart 8x15cm.

Najważniejsze fazy podróży Bohatera oraz kilka etapów pośrednich zostały w symboliczny sposób przedstawione na poszczególnych kartach (STAGNACJA, WEZWANIE, WALKA ZE SMOKIEM, MISTRZ, BRZUCH WIELORYBA, itp.). Przygotowaliśmy też pomocne arkusze pracy – do pobrania poniżej.

Storytelling

Dziś storytelling na dobre zadomowił się w świecie biznesu i marketingu, ponieważ odwołuje się emocji, buduje relacje, inspiruje i angażuje odbiorcę, ma ogromną siłę perswazyjną, co pozwala skutecznie storytellerowi wyróżnić się na rynku. W chaotyczną i nieprzewidywalną rzeczywistość wnosi poczucie harmonii, ładu i sensu. Przy pomocy Kart Opowieści możesz więc:

  • skonstruować zarys książki,
  • napisać scenariusz filmu lub spotu reklamowego,
  • przygotować strategię i scenariusz działań dla kampanii marketingowej,
  • stworzyć scenariusz eventu lub konferencji,
  • przygotować strukturę i treść do prezentacji,
  • stworzyć plan motywacji i samorozwoju,
  • opowiedzieć Twoją historię.

Zastosowanie kart

Karty mogą służyć do wielu celów zarówno w pracy grupowej, jak i indywidualnej. Do pracy z nimi potrzebna jest przede wszystkim Twoja wyobraźnia, intuicja i skojarzenia. Obszary zastosowania:

– storytelling marki, produktu lub firmy

– marketing i reklama

– customer journey

– coaching przedsiębiorczości

– rozwój osobisty

– budowanie marki osobistej

– mapowanie ścieżki rozwoju

– mapowanie kariery

– przeciwdziałanie trudnościom

– przemówienia publiczne

– kształtowanie zdolności przywódczych

– kreatywność

– blogowanie i social media

– energetyzer szkoleniowy

– gra towarzyska

.

Karty opowieści

Karty możesz zamówić w

Arkusze do pobrania

Arkusz kanwa historii

Arkusz moja historia

arkusz podróż bohatera

Arkusz podróż bohatera 2

Arkusz tworzenia postaci

arkusz tworzenia opowieści

Materiał chroniony jest prawami autorskimi. Całość materiału jak i jakikolwiek jego fragment nie może być powielany ani rozpowszechniany w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób na jakichkolwiek polach eksploatacji, włącznie z kopiowaniem, fotokopiowaniem i digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie, bez pisemnej zgody Właściciela. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworu w całości lub w części bez zgody Właściciela stanowi naruszenie prawa. Wykorzystanie materiałów do celów cytowania jest dozwolone na warunkach i w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2018 r., poz. 1191), w tym z obowiązkowym podaniem źródła cytatu. © Marek Staniszewski © Gabriela Borowczyk